Hello!!!!???

czyli piszta co chceta
Golem
Posty: 44
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Hello!!!!???

Post autor: Golem »

Tak jak napisał Taurus, życie upomina się o swoje prawa, ale jedno na pewno u nas wszystkich pozostanie - miłość do muzyki. Jeżeli już tworzenie nie będzie głównym celem, to przecież pozostaje słuchanie, wsłuchiwanie się, wyszukiwanie smaczków, brzmieniowe niuanse, przez co ciekawa i dobra muzyka będzie pewnie nam towarzyszyć dalej w życiu.

W ciągu ostatnich lat dodatkowo zainteresowałem się płytami analogowymi. Dzięki temu w okresie dwóch lat dorobiłem się przyzwoitego odsłuchu (przynajmniej jak na moje ucho). Dodatkowo moje ukochane Bielsko-Biała okazało się świetnym miejscem jeżeli chodzi o sprzęt i fachowców od brzmienia. Poza tym znalazłem genialny antykwariat płytowy ze świetnymi ludźmi i muzyką, którą cały czas mogę odkrywać. Dzięki powyższym zrobiłem się mocno wybredny zarówno w kwestiach brzmieniowych jak i muzycznych.

Hobby z pracą nie połączyłem, ale nie narzekam. Jestem zadowolony z tego co robię. Opłacało się kilka lat biedować i być upartym, aby w końcu dopiąć swego i dostać pracę, dzięki której udaje się utrzymać rodzinę bez jakichś większych wyrzeczeń.

Muzyka towarzyszy mi cały czas - w domu, w pracy, w samochodzie przy zabawie, czy usypianiu dzieci. Wyjątkiem są wypady w góry, gdzie wielką przyjemnością jest słuchanie wiatru, szumu liści, odgłosów przyrody lub wspaniałej ciszy.

Takie małe przyjemności a dają tyle szczęścia.

Pozdrawiam.

raf
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2018, 8:50

Re: Hello!!!!???

Post autor: raf »

Czesc,

nie wiem czy mnie tu jeszcze ktos pamieta, poza najstarszymi weteranami - pierwsa mysl, ktora wpadla mi do glowy, po przeczytaniu wiadomosci - oh jak zajebiscie, ze ktos sobie przypomnial o tych tematach ale troche smutno mi sie zrobilo gdy wszedlem na strone ;( od razu zaczne od narzekania niestety :P chcialbym zapytac, czy komus zachowaly sie dawne archiwa BF i mozna by wrzucic chocny statyczna ale jednak ta klasyczna zawartosc BF?

Wienczac pierwszy wpis na nowym forum: ja rowniez nie zajmuje sie muzyka, gdybym uruchomil FL dzisiaj to bym pewnie sie zgubil :)

Awatar użytkownika
ZDV-12
Posty: 69
Rejestracja: 06 wrz 2018, 14:16

Re: Hello!!!!???

Post autor: ZDV-12 »

Cześć Rafał - ja Cię pamiętam, Twoje zamiłowanie do 8-bitowców też ;-P

Co masz na myśli pisząc (narzekając? o nie, słowo do wprowadzenia do cenzury ;-)) dawne archiwa BF? Ja mam część kodu Qbs'a albo Twoją, tyle, że jest nieresponsywna i przerabianie jej to byłaby masakra, lepiej by było gdyby opierając o dzisiejsze technologie i udogodnienia upodobnić się do dawnego design'u. Gorzej z zawartością - mam pełno starych rzeczy związanych z BF na HDD (stare loga, tapety, część artów, trochę kodu), ale nie mam baz danych z forum i sporo innych informacji, może zjawi się ktoś jeszcze, kto ma tego więcej lub bardziej z końca działalności BF, moje archiwa kończą się gdzieś przy 2006 roku.

Jak znajdę wolną chwilę spróbuję uruchomić na domowym serwerze ten kod BF co mam na HDD, ale raczej nie liczyłbym na wielkie wow - PHP, przeglądarki, HTML - wszystko się zmieniło, zobaczymy :-)

Fajnie że jesteś Raf :-D

Awatar użytkownika
mushroom
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2018, 19:17

Re: Hello!!!!???

Post autor: mushroom »

No Panowie! Skok do przeszłości. Mnie możecie pamietać z burzliwych odejść i powrotów :o góralski charakter.
Punkt.G, bit of pain, PtrTheDJ aż łezka się w oku kręci. Finalnie trafiłem do stolicy, tutaj chwilę zajmowałem się muzyką, Pafcio mnie nawet obczaił jak byłem w polskim radiu na żywo. Koniec końców od kilku lat robię EPkę:P nie ma czasu i weny. Doszedłem do zadowalającego brzmienia. Trochę rzeczy wydałem.
Jeśli chodzi o wskrzeszenie bf, to wchodzę w to. Mogę machnąć layout, dołożyć się do szybkiego hostingu.

POZDRO!
ps. no tego to się nie spodziewałem!

Awatar użytkownika
ZDV-12
Posty: 69
Rejestracja: 06 wrz 2018, 14:16

Re: Hello!!!!???

Post autor: ZDV-12 »

Cześć Piotrek :-D Jak ja Cię dawno nie "widziałem" :-D W ostatnich latach udało mi się zawitać na Twoją www, ale teraz jak ostatnio wchodziłem to już była niedostępna i najpierw poszło powiadomienie na jakiegoś Twojego starego maila, dopiero wczoraj wygrzebałem gdzieś z korespondencji tego - i dobrze :-)

Byłoby super, gdybyś zrobił jakiś layout dla BF jak za dawnych lat, tym bardziej, że jak widzisz, ten co jest nie grzeszy pięknością. Mam stare bannery i grafiki wykonane przez Ciebie, mam też czcionkę BF'owską - chętnie Ci to wrzucę na serwer jeśli byś potrzebował (w sumie to fajnie, jakby czcionka została ta co była, chyba, że stwierdzisz, że jest niedzisiejsza ;-)). Powiedz czego potrzebujesz?

Raf: próbny start jednego z dawnych designów, pewnie po paru poprawkach by jakoś wystartował.
Załączniki
proba_dawny_design.jpg
proba_dawny_design.jpg (127.53 KiB) Przejrzano 21470 razy

Golem
Posty: 44
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Hello!!!!???

Post autor: Golem »

W linkowni niektóre odnośniki już nie istnieją.

Awatar użytkownika
ZDV-12
Posty: 69
Rejestracja: 06 wrz 2018, 14:16

Re: Hello!!!!???

Post autor: ZDV-12 »

Czujny jesteś :-P Nieaktywne linki wykreślone. Temat pociągniemy dalej w dziale adm.

Awatar użytkownika
Adriano
Posty: 6
Rejestracja: 27 wrz 2018, 15:26

Re: Hello!!!!???

Post autor: Adriano »

Siema ludziska!

Tutaj dj_deejee ;) Jestem mega podekscytowany tą reaktywacją. Nieraz wspominałem dawne czasy BF. Z Grzybkiem kontakt utrzymujemy do dzisiaj. Nawet razem z LTM mieliśmy kiedyś okazję się spotkać w Zakopanem. Super! Cieszę się, że możemy wspólnie powspominać te piękne czasy a może i wkrótce znów wspólnie pobawimy się w kreatywne opinie, podpowiedzi i pomoc. Czekam z niecierpliwością na pierwsze kawałki.
Sam wypadłem z twórczego rollercastera, rozumiecie - praca, rodzina, dzieci (może właśnie nasze dzieci będą w przyszłości kontynuować nasze dzieła i BF)
WOW tyle lat minęło :)
Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo kreatywności.

dj_deejee aka Adriano Pinatto
dj deejee

Awatar użytkownika
ZDV-12
Posty: 69
Rejestracja: 06 wrz 2018, 14:16

Re: Hello!!!!???

Post autor: ZDV-12 »

Cześć DeeJee - dobrze, że wpadłeś, domyślam się, że Piotrek Cię tu ściągnął :-) Jak masz kontakt jeszcze z kimś z dawnej ekipy BF to daj mu znać, żeby wpadł, napisał co u niego/niej. :D

Awatar użytkownika
Adriano
Posty: 6
Rejestracja: 27 wrz 2018, 15:26

Re: Hello!!!!???

Post autor: Adriano »

Wpadłem tu dzięki zaproszeniu mailowym, które udało mi się odkopać z kupy spamu. Zaprosiłem DJ Moralez. Ostatni z ekipy, z której utrzymywałem kontakt. Czekam na pierwsze wypociny po tak długim okresie zastoju. Sam mam w planie coś stworzyć :)
dj deejee

ODPOWIEDZ