BF 2004

czyli piszta co chceta
Awatar użytkownika
ZDV-12
Posty: 69
Rejestracja: 06 wrz 2018, 14:16

BF 2004

Post autor: ZDV-12 »

Wrzucam jako ciekawostkę. Ogarnąłem większość błędów i strona już jako-tako się wyświetla. Niestety, ze względu na czas, który upłynął od momentu w którym ten kod był pisany (14 lat) sporo jest do poprawienia. Poprawię jeszcze parę rzeczy przy okazji, natomiast teraz możecie powspominać dawne czasy pod tym linkiem:

beatsfactory.pl/historia/2004/

Awatar użytkownika
irekk
Posty: 33
Rejestracja: 14 sty 2020, 10:24

Re: BF 2004

Post autor: irekk »

Ale mnie powrót pominął :shock:

W kontrze 2005 rok:
Obrazek

Jakby się pomęczyć z bazą to i 2006 rok by się znalazł ;)

Awatar użytkownika
irekk
Posty: 33
Rejestracja: 14 sty 2020, 10:24

Re: BF 2004

Post autor: irekk »

2006 rok też się znalazł w jakimś backupie z 2007
Obrazek

Awatar użytkownika
ZDV-12
Posty: 69
Rejestracja: 06 wrz 2018, 14:16

Re: BF 2004

Post autor: ZDV-12 »

Heloł :-)
Irekk/Qbs - do Ciebie też poszedł e-mail, ale być może masz już inny adres, tudzież trafił w otchłanie spamu. Tak czy inaczej, fajnie, że trafiłeś tu ponownie :-)
Dzięki za zrzuty. Miło się wspomina tamte czasy :-) Oba wyglądy mi się podobały (z tego co pamiętam to robiłeś i jeden i drugi - chyba, że musk już nie ten i źle pamiętam to mnie popraw). Na tym z 2005 fajnie widać spis użytkowników :-) Drugi pamiętam, że był znacznie nowocześniejszy i wtedy ciężko było mi się przyzwyczaić, ale patrząc na to z dzisiejszego punktu widzenia praktycznie się nie zestarzał.

Ciekawi mnie jak uruchomiłeś ten 2006 z backup'u (no chyba, że to zrzut ekranu) to czy wystartował bez miliona błędów/notice'ów i warningów?

No i... Czy dobrze rozumiem, że masz bazę danych BF z 2006 roku? :-)

Jak ktoś z was jeszcze ma jakieś zrzuty ekranu z BF z dawnych lat to wrzucajcie :-)

Awatar użytkownika
irekk
Posty: 33
Rejestracja: 14 sty 2020, 10:24

Re: BF 2004

Post autor: irekk »

Tak, to było w plikach ze zrzutu serwera (jak siedzieliśmy jeszcze na DMK). Później z braku czasu i roboty oddałem rękawice webmastera.
Co do designów to te brązy były utrzymane w starej konwencji - przepisałem cały ówczesny silnik. Niestety pamięć nie ta i nie pamiętam kto się tym zajmował. Te szarości to był krok w kierunku social mediów które wtedy kiełkowały w postaci nk. Ogólnie jak teraz patrzę to nie jest źle. Chociaż kolorystyka trochę dołująca ;)
Ogólnie wówczas najbardziej się skupiałem na forum które miało pół miliona modyfikacji pod nasze potrzeby - oceny, grupy itp itd.

Co do zrzutu to spróbuje odpalić w weekend - udało mi się parę lat temu żeby zrobić screenshota do portfolio to i uda się teraz ;)

Maila w sumie mogłem mieć qbs@plusnet.pl a on od wielu lat jest nieaktywny z uwagi na ewakuacje z Plusa.

Awatar użytkownika
ZDV-12
Posty: 69
Rejestracja: 06 wrz 2018, 14:16

Re: BF 2004

Post autor: ZDV-12 »

Na samym początku to Pafcio robił kod + Ptr grafikę, potem dołączył Raf i wprowadził PHP a potem przyszedłeś Ty z kolejnymi rewolucjami :-)

Odnośnie e-maila mam gdzieś zapisane, al;e wysyłałem to dawno temu i już nie pamiętam - możliwe, że to był właśnie ten "plusnetowy". Z e-mailami to też taka historia, że wydaje mi się, że spora część z nich była już nieaktywna i mało z tych osób do których poszło powiadomienie weszło na BF - drugie tyle trafiło tu (jak to ktoś stwierdził na forum) w przypływie nostalgii.

Odnośnie forum, to pamiętam, że modyfikowałeś, ale też zawsze mi się wydawało, że to strona pochłania więcej Twoich zasobów czasowych - jak widać można się dowiedzieć czegoś nowego nawet po kilkunastu latach ;-)

Awatar użytkownika
irekk
Posty: 33
Rejestracja: 14 sty 2020, 10:24

Re: BF 2004

Post autor: irekk »

http://ixdude.com/bf udało się, chociaż z krzaczkami walczyć mi się nie chce.

Awatar użytkownika
ZDV-12
Posty: 69
Rejestracja: 06 wrz 2018, 14:16

Re: BF 2004

Post autor: ZDV-12 »

Fenomenalne! Wieczór mam z głowy :-D

Natomiast ze wstydem przyznaję, że w poprzednim poście pominąłem Fido, który to również działał przy kodzie BF.

Awatar użytkownika
irekk
Posty: 33
Rejestracja: 14 sty 2020, 10:24

Re: BF 2004

Post autor: irekk »

O wlasnie, ja przejalem schede po Fido jesli chodzi o pehapy.

Swoja droga zastanawiam sie skad ten capture powyzej. Wyglada inaczej od tego co mialem w zrzucie.

Awatar użytkownika
ZDV-12
Posty: 69
Rejestracja: 06 wrz 2018, 14:16

Re: BF 2004

Post autor: ZDV-12 »

Zrobiłeś zatem więcej wersji niż pamiętasz ;-)

Gdzieś tu na forum wrzucałem linka do webarchive, tam jest BF z różnych lat.

ODPOWIEDZ