BeatsFactory

        Making music is my life.
Zaloguj

Edukacja:

Katedra Systemów Multimedialnych
http://sound.eti.pg.gda.pl/
Sporo materiałów nt dźwięku, jego kreowania, syntezy addytywnej, subtraktywnej, ćwiczenia do wykonania, świetna strona edukacyjna - polecam.

Fruity Loops Tutorials
http://www.fltutorials.com/
Strona w języku wyspiarzy ;-) Jak nam link podpowiada - znajdziemy tam tutoriale do FL Studio.

Loopy.tk
http://loopy.tk/
Strona w języku angielskim, mogąca poszczycić się przede wszystkim sporą ilością artykułów nt Fruity Loops.

Spinwarp
http://www.spinwarp.com/
Różnej maści tutoriale (np. do Buzz'a, ACID Pro 4, FL i Rebirth), wszystko po angielsku.

Strona poświęcona FL
http://www.pietia.sul.uni.lodz.pl/
Strona w języku polskim, a na niej tutoriale, artykuły muzyczne, opisy FL Studio, wtyczki VST i znacznie więcej. Polecam.

Home Recording
http://www.booyaka.com/~al/audio/skills/homerec.html
Gigantyczna baza artykułów, traktujących o nagrywaniu muzyki w domu, artykuły podzielone na kategorie: podstawy, wypalanie CD, kompresja, nagrywanie cyfrowe, efekty, korektory, nagrywanie instrumentów (to podzielone na jeszcze mniejsze kategorie), poziomy dźwięku, mastering, MIDI, mikrofony, miksowanie, monitoring, próbkowanie (sampling), akustyka studia, synchronizacja, okablowanie. Każda z tych kategorii ma średnio od 10 do 20 artykułów (niektóre znacznie więcej). Strona w języku angielskim - polecam.


Karaoke:

Bravenet.com
http://resources.bravenet.com/audio_clips/
Link prowadzi bezpośrednio na stronkę (w języku angielskim), z której możemy ściągnąć pliki MIDI posegregowane gatunkowo.


Programy

Professional Sound Projects
http://www.psp-audioware.com/
Polska firma mająca w swoim dorobku wtyczki bardzo dobrej jakości cenione na całym świecie.

Waves Ltd.
http://www.waves.com/
Strona izraelskiego producenta chyba najlepszych wtyczek efektowych jakie powstały na naszym globie, ze stronki można ściągnąć m.in wersje demo wyżej wspomnianych wtyczek w różnych zestawach pakietowych.

FORT Freeware
http://quantum.it-mate.co.uk/freeware/musicedit.htm
Anglojęzyczna strona z darmowym oprogramowaniem, link kieruje bezpośrednio na podstronę z darmowymi programami do tworzenia muzyki, wiele z nich nie ustępuje komercyjnym braciom. Stronka posiada krótką informację oraz link skąd można ściągnąć stuff.

Plugin Spot
http://www.pluginspot.com/
Strona w języku angielskim, zawiera dema, oraz niektóre pełne wersje (licencja freeware) wtyczek standardowo dodawanych do FL Studio. Można je ściagnąć bądź - w przypadku komercyjnych produktów - zamówić.

MDA-VST
http://www.mda-vst.com/
http://mda.smartelectronix.com/
Anglojęzyczna strona z wtyczkami z serii MDA, możemy stąd sciągnąć darmowe efekty jak i syntezatory.

apulSoft
http://www.apulsoft.ch/
Strona w języku angielskim, znajdziemy na niej m.in zestaw darmowych wtyczek do ściągnięcia, wtyczki są opisane a do tego możemy zobaczyć jak wygladają jeszcze zanim rozpoczniemy proces ściągania. Występują w kilku formatach (także tych dla komputerów Macintosh).

all Free VST
http://userpage.fu-berlin.de/~thman/VST/vst-allinstr.htm
Naprawdę mnóstwo darmowych wtyczek do ściągnięcia, na stronie znajdują się opisy i screenshoty. Wśród wielu znajdują się prawdziwe perełki.

scuzzphut VST plugin
http://scuzzphut.panicnow.net/
Kolejna www z wtyczkami do ściągnięcia. Anglojęzyczna.

XpcMusic
http://www.vst.kom.pl/
Polska strona poświęcona pluginom VST.

MadTracker
http://www.madtracker.org/plugins.php
Strona po angielsku, link prowadzi bezpośrednio na podstronę z wtyczkami VST podzielonymi na kategorie "instrumenty" oraz "efekty" a te dalej dzielone są na podkategorie. Warto odwiedzić.

Goodstaf
http://www.goodstaf.republika.pl/
Strona polskojęzyczna, traktująca głównie o programie Reason, znajdziemy tu opis Reasona, Rebirtha oraz forum i kilka MP3.

KVR
http://www.kvraudio.com/
Olbrzymia baza wtyczek VST, dokładne opisy, możliwość ściągnięcia dem lub pełnych wersji, screenshoty i przede wszystkim wyszukiwarka, pozwalająca nam dokładnie określić jakiego typu wtyczki szukamy, mało tego w wyszukiwarce możemy także wyszukać programy do robienia muzyki, także wg ustalonych kryteriów - polecam. Strona w języku angielskim.


Prywatne:

tymekborowski.prv.pl
http://www.tymekborowski.prv.pl/
OPIS: Strona, którą warto odwiedzić choćby dlatego, że jej autor stworzył ciekawą wtyczkę, którą to własnie stąd można ściągnąć. Strona w języku polskim.


Radio Internetowe:

reyko.prv.pl
http://reyko.webpark.pl/radio.html
Spis stacji radiowych nadających swój sygnał w internecie. Spis wykonany w formie tabelki z możliwością odsłuchu wybranej stacji w różnych jakościach strumienia. Dodatkowo obok każdej stacji znajduje się adres jej strony internetowej. Strona w języku polskim.

Katalog Internetowych Stacji Radiowych
http://www.platforma.pl/radio/
Stronka na której można posłuchać rozgłośni radiowych o różnej tematyce i z zróżnicowanym repertuarem muzycznym, dostępne tam aktualnie radia to:
-Radio A4 nadaję wyłącznie największe przeboje muzyki polskiej i zagranicznej.
-Radio B.A.C.H. w swoim repertuarze prezentuje bogatą twórczość Jana Sebastiana Bacha.
-Radio Biblia prezentuje wersję dźwiekową Biblii Tysiąclecia.
-Radio Celt prezentuje wyłącznie muzykę folkową i celtycką.
-Radio Moovie to rozgłośnia wyłącznie z muzyką filmową.
-Radio Szalom to rozgłośnia nadająca muzykę żydowską - zarówno współczesną, jak i w nieco starszym wydaniu.
-Radio Szanty nadaje wyłącznie polską muzykę żeglarską.
-Radio Trzepak to zbiór 6-ciu kanałów ze zróżnicowaną muzyką polską.

Radio Zet
https://www.radiozet.pl/sluchaj/online/Radio-ZET-online.html
http://www.radiozet.com.pl/posluchaj.html
No co ja się będę rozpisywał, Radio Zet i już ;-)

RMF FM
https://www.rmfon.pl/play,5
http://www.rmf.fm/sluchaj.html#
Przekaz strumieniowy jednej z najbardziej znanych rozgłośni radiowych w Polsce. Radia możemy posłuchać za pomocą Windows Media Player lub Real Player.

samurai.fm
http://www.samurai.fm/
Strona anglojęzyczna. Radio nadaje muzykę, która pozwoli nam odpocząć od tego czego na codzień słuchamy w TV komercyjnej.


Sample:

SampleCity
http://www.samplecity.net/
Strona anglojęzyczna, jej głównym celem jest wymiana samplami, jeśli szukasz czegoś konkretnego to ktoś właśnie tu powinien to mieć :-)

Paranooyer
http://paranooyer.eigenstart.nl/
Strona w połowie (tej lepszej ;-)) anglojęzyczna a w drugiej połowie po innemu języku ;-P Znajdziecie na niej niemałą kolekcję Refilli do Reasona, które oczywiście można sciągnąć za darmo i w pełni legalnie.

analoguesamples.com
http://www.analoguesamples.com/
Strona z samplam do ściągnięcia, próbki podzielone tematycznie (m.in bass, drums, keys, strings i wiele innych). Strona opanowana przez język angielski.

DjSamples
http://www.djsamples.com/
Darmowe sample do ściągnięcia w formacie *.wav oraz *.mp3, każdy sampel został skrupulatnie opisany, w dodatku możemy je przeszukiwać wg. ustalonych kryteriów. Strona anglojęzyczna.

First Wave
http://www.first-wave-music.de/
Strona przemawia do nas w języku niemieckim, ale na szczęście menu główne jest po angielsku ;-) Ze strony za darmo możemy ściągnąć paczki sampli.

BBC OneMusic
http://www.bbc.co.uk/radio1/onemusic/sample/index.shtml
Zestaw sampli podzielonych na kategorie i udostępnionych przez Radio BBC. Strona w języku angielskim.

NaturalStudio
http://www.naturalstudio.co.uk/
Strona w języku angielskim, a na niej znajdziemy darmowy i dosyć duży (ponad 70MB do ściągnięcia, prawie 200MB po rozpakowaniu) pack z samplami perkusyjnymi. Pack jest dostępny w formacie *.wav, *.SF2, dla Gigastudio i dla Battery. Polecam.

Find Sounds
http://www.findsounds.com/
Wyszukiwarka sampli, szukamy nie tylko po nazwie, ale mamy możliwość określenia też takich parametrów jak: format, liczba kanałów, częstotliwość, głębia dźwięku oraz maksymalny rozmiar. Wyszukiwarka komunikuje się z nami w języku angielskim.

SF2MIDI.com
http://www.sf2midi.com/
No cóż, nazwa mówi sama za siebie, możemy stąd ściągnąć sample pod postacią soundfontów lub też pliki *.mid. Stronka w języku angielskim.


Serwisy:

E-Muzyk.pl
http://www.e-muzyk.pl/
Polski portal, znajdziemy tu słowniczek, programy do ściągnięcia wraz z opisami, spis sklepów muzycznych, przegląd polskiej prasy muzycznej, kilka artykułów i inne.


Sklepy:

Audiofactory
http://audiofactory.pl/
Polski sklep internetowy ukierunkowany na sprzedaż programów i wtyczek do tworzenia muzyki, bogata oferta oprogramowania znanego i mniej znanego.

IPlay.pl
http://iplay.pl/
Sprzedaż pojedyńczych uwtorów oraz całych albumów. Pliki w formacie WMA (pod Windows Media Player) z technologią ochrony praw autorskich DRM (Digital Rights Menagment). Bogata oferta polskich i zagranicznych wykonawców.

3PM.pl
http://3pm.pl/
Polski sklep internetowy z muzyką, można kupować całe albumy jak i pojedyńcze utwory. Pliki mp3 podzielone na kategorie muzyczne. Sklep dość młody, oferta niezbyt wielka, polscy wykonawcy.

Soho.pl
http://soho.pl/
Sklep z muzyką, są całe albumy i pojedyńcze utwory w formacie mp3. Oferta dość bogata, przeważają polscy wykonawcy, można wybrać jakość zakupionego pliku.


Twórczość:

SectionZ Music
http://www.sectionzmusic.com/
Zbiór amatorskiej muzyki podzielonej gatunkowo, strona w języku angielskim.

Centrum wymiany utworów FL Studio
http://cwulf.republika.pl/
Nazwa mówi sama za siebie, stronka w jezyku polskim, można na nią załadować własne *.flp i podejrzeć co wymyślił ktoś inny, strona w fazie rozwoju. Do ściągnięcia także pliki MP3.

Open Music Portal
http://openmusic.pl/
Polski portal muzyczny wspierający artystów amatorów, ma własne forum, system oceniania utworów, można także wrzucać własne utworki - polecam.


Inne:

Magazyn o muzyce współczesnej Glissando
http://glissando.pl/
"Glissando jest popularyzatorskim pismem poświęconym wszystkim ambitnym zjawiskom muzyki współczesnej oraz innym sztukom prezentowanym poprzez jej pryzmat i w związku z nią. Wierzymy, że przybliżanie ludziom muzyki współczesnej – bez uciekania się w muzyczną, techniczną terminologię i żargonowy język, ani w emocjonalny infantylizm broszur koncertowych – może zarówno wykształcić nową wrażliwość estetyczną i udoskonalić nasze rozumienie świata, jak i poprawić warunki bytowania samej tej sztuki, od dziesiątek lat egzystującej na marginesie kultury. Naszą ofertę adresujemy do tych wszystkich, którzy szukają czegoś więcej niż sączącej się z komercyjnych rozgłośni papki lub akademickiej gatunkowej czystości czy konserwatyzmu znanych języków i technik – miłośników nowości, oryginalności, przełamywania granic, współtworzenia wartości."

Reklamy.tv
http://reklamy.tv/
Dość egzotyczna stronka, a raczej wyszukiwarka, wpisujemy w niej reklamowany produkt a ta jako wynik wyrzuca nam jaka muzyka (wykonawca i tytuł) była w danej reklamie tego produktu :-) Strona w naszym ojczystym języku.

ProdigyRemixed.com
http://www.prodigyremixed.com/
Stąd możemy ściągnąć album z zremiksowanymi utworami Prodigy.