Dune - Magic Carpet Ride (Irekk Remix)

Pochwal się swoją twórczością...
Awatar użytkownika
irekk
Posty: 33
Rejestracja: 14 sty 2020, 10:24

Dune - Magic Carpet Ride (Irekk Remix)

Post autor: irekk »



Styl: Happy Hardcore

W 2016 roku Oliver Froning ogłosił konkurs na remix wówczas najnowszego utworu. Jako że to jest jeden z moich najbardziej ulubionych producentów (a przynajmniej był), chciałem bardzo wziąć udział. Niestety rzeczywistość zweryfikowała moją chęć i remix stworzyłem dopiero rok później.
Jest to mój pierwszy utwór po 10 letniej przerwie od produkcji, stąd stylistyka i techniki utworu mocno nawiązują do moich kompozycji sprzed przerwy.

Awatar użytkownika
ZDV-12
Posty: 69
Rejestracja: 06 wrz 2018, 14:16

Re: Dune - Magic Carpet Ride (Irekk Remix)

Post autor: ZDV-12 »

I like it :-) Naprawdę, pasuje do muzyki Dune i jednocześnie odszedłeś od oryginału. Balans jest dobry, aranż jak najbardziej poprawny jak na ten gatunek. Mimo tego jest do czego się przyczepić :-P

Pierwsza sprawa, to być może kwestia bardziej gustu niż techniczna - wokal jest zbyt ciemny, ma mało góry - nie wiem, czy w jakikolwiek sposób go modyfikowałeś względem ścieżek, które zostały udostępnione do miksu, ale ja bym go nieco rozjaśnił. Tak jak pisałem to kwestia mojego widzi mi się bo wokal na długości całego remixu pozostaje czytelny.

Drugie, które już bym uznał za błąd techniczny to ogólna ciemność całego miksu - tutaj (ale aby nie przesadzić oczywiście bo balans pomiędzy ścieżkami bardzo mi się podoba, wszystko jest czytelne) również spróbowałbym podbić nieco górę na sumie (np. półkowo powyżej około 6-7kHz tak z 2-2,5dB).

Poza tymi "mankamentami" naprawdę fajnie się tego słucha i jest to ciekawa alternatywa dla oryginału.

Awatar użytkownika
irekk
Posty: 33
Rejestracja: 14 sty 2020, 10:24

Re: Dune - Magic Carpet Ride (Irekk Remix)

Post autor: irekk »

Dzieki! Oliver spitchował wokal w utworze. Mi się spodobał studyjny wokal dołączony do paczki i tak zostawiłem, może trochę za bardzo go skompresowałem filtrami. Co do niskich tonów utworu to prawda. Ogólnie postanowiłem nie bawić się za dużo w mastering, bo to była główna przyczyna mojego rozwodu z muzyką w przeszłości. Jak ktoś będzie chciał wykorzystać go komercyjnie to służę projektem i w przeciwieństwie do 2007 roku, kopiami zapasowymi ;)

Korci mnie zrobienia nowej wersji tego remixu, wykorzystam tam twoje uwagi.

Golem
Posty: 44
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Dune - Magic Carpet Ride (Irekk Remix)

Post autor: Golem »

Po pierwsze pianino za cicho na początku. Wokal zlewa się z resztą - ja bym go wywalił albo zostawił tylko w części, tj. w przejściu gdy idzie tylko ze stringami. Wysokie są ok. Bas do wyciszenia, bo wali niemiłosiernie. Brzmieniowo jest na średnim poziomie. Wydaje mi się, że całość trwa za długo. Drugie wejście refrenu nic nie wnosi do utworu. Mogłeś połamać perkusje i trochę go pobrudzić żeby było mocniejsze i troszkę inne. Jako całość średnio mi się podoba. Na największy plus to to, że czuć, że to Twoja muzyka, którą lubisz i jest pasja w tym remixie.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
irekk
Posty: 33
Rejestracja: 14 sty 2020, 10:24

Re: Dune - Magic Carpet Ride (Irekk Remix)

Post autor: irekk »

Dzięki, dobry pomysł z tym drugim wejściem. Ogólnie nie przemęczałem się z tym utworem bo chciałem urealnić koncepcję która mi chodziła w głowie przez jakiś czas. Bass mi nie pasuje wcale, jest rozmyty i nie ma podbicia.

Awatar użytkownika
TSPMusic
Site Admin
Posty: 14
Rejestracja: 08 wrz 2018, 19:22

Re: Dune - Magic Carpet Ride (Irekk Remix)

Post autor: TSPMusic »

Hey (Qbs?)

Ten najbardzie mi przypasowal ze wszystkich trzech :)
Cale autko podskakuje :)

ODPOWIEDZ